نارضایتی و نق زدن!
رابطه خوبی با دوستانشان ندارند، همه در حال نارو زدن و خیانت کردن به آنها هستند، خانواده آنها را درک نمی کند، قوانین کنونی کارآمد نیست و مانع پیشرفت و حرکتشان می شود و ... این نارضایتی هیچ سودی برای آنها و دیگران نخواهد داشت و جز انتشار افکار منفی و افزایش مشکلاتشان دردی را دوا نخواهد کرد.

نشخوار شکست های قبلی
بدترین قسمت ماجرا برای انسان های ناراضی، نشخوار ذهنی اتفاقات گذشته است. آنان دائما با یادآوری و بازسازی اتفاقی نگران‌كننده، شكستی عاطفی، موقعیتی اضطراب‌آور‌ و شکست هایشان در گذشته مشغولند. اینگونه افراد نکات مثبت، خوبی ها و موفقیت ها را به‌زودی فراموش می‌كنند و یا کم اهمیت جلوه می دهند. اما توانایی فوق العاده ای در بزرگنمایی کوچکترین نکات منفی دارند.

و اما نارضایتی مفید
همیشه نارضایتی مضر نیست. نارضایتی و انتقادی که به سازندگی منتهی شود می تواند کارساز و مفید باشد. یک کارآفرین باید هوشمندانه عمل کند و عدم رضایت را به فرصت و انگیزه ای برای ایجاد اهداف جدید و حرکت به سوی آنها تبدیل کند. در این صورت انسان های ناراضی می توانند جهان را بسازند و تغییر دهند. هوشیار باشید که پس از رسیدن به اهداف تعیین شده دچار رخوت و سستی نشوید و به رکود فکری مبتلا نگردید. همیشه در مسیر موفقیت و کمال طلبی، هدف هایی متعالی و برتر وجود دارند که می توان به سمت آنها حرکت کرد.
اگر از میزان حقوق خود ناراضی هستید ، از اینکه سال‌ها برای دیگران کار کرده اید و در نهایت به آزادی و استقلال مالی نرسیده اید، اگر از کار کردن با افرادی که صلاحیت و جایگاه درستی ندارند خسته شده اید، اگر از روزمرگی بیزارید و فکر می کنید می توانید دستآوردهای بهتری داشته باشید، فرصت را از دست ندهید و از نارضایتی خود برای پیشرفت و تغییر وضعیت شغلیتان استفاده کنید. کارآفرینی راه حلی برای ساختن فردایی بهتر برای خود و خانواده تان خواهد بود.


برچسب‌ها:

نارضایتی مثبت ,

ناراضی ,

یادآوری ,

بازسازی ,

شكست عاطفی ,

شکست ,

نقد صحیح ,

انتقاد ,

انتقاد سازنده ,

کارآفرینی ,

کسب و کار ,

اوژن استوار ,

آموزش و مشاوره کسب و کار ,

مشاور کسب و کار ,

کارآفرین ,

خصوصیات کارآفرین ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...