یکی از خصوصیات اصلی کارآفرینان و کسانی که می خواهند کسب و کار شخصی خود را راه اندازی نمایند سخت کوشی است. اگر شما از جمله افرادی هستید که بیش از ۱۰ ساعت در روز کار می کنند یکی از صفات مهم افراد موفق را دارید، چرا که بدون تلاش کردن یک هدف بزرگ فقط رؤیایی روی آب خواهد بود.
دغدغه‌ی توسعه، دلمشغولی همه ایرانیان است، اما اینکه چرا ما نتوانسته ایم آن طور که باید و شاید به توسعه علمی و تکنولوژیک و حتی توسعه در بخش های مختلف اقتصادی و ... برسیم، موضوعی است که ارتباط مستقیم با سخت کوشی و پشتکار ایرانیان دارد.
البته که سخت‌کوشی به معنی افزایش ساعت کاری نیست، اما اینکه شما بتوانید ساعات طولانی به کار بپردازید و بر تنبلی غلبه کنید یک خصوصیت خوب است چرا که انسان های کاهل و تنبل  قادر نیستند تجربیات ارزشمندی را در زندگی کسب کنند، زیرا مهم ترین تجربیات تنها از طریق تلاش و کوشش و استمرار در کار به دست می آید. شانه خالی کردن از مسئولیت ها، وقت گذرانی و تلف کردن زمان و دوری جستن از کار و تلاش سبب می شود افراد، مهارت های ارزشمندی کسب نکنند و چنین کسی قادر نیست در مسئولیت های خویش نقش خود را به خوبی ایفا کند، لذا به مرور از مسئولیت ها به کنار گذاشته می شود و سبب می شود علاوه بر از دست دادن اعتماد به نفس، ناخواسته برای رسیدن به هدف های خود از راه های غیراصولی استفاده کند و این شروعی برای قدم  گذاشتن در سراشیبی سقوط  است.
در جمعیت های گریزان از کار و تلاش، خلاقیت و نوآوری های ارزشمند پدیدار نمی شود، زیرا نوآوری و خلاقیت به دنبال سخت کوشی در راه رسیدن به هدف به دست می آید و این خود سبب می شود کارآفرینی در جامعه رشد نیافته و فرصت های شغلی جدید شکل نگیرد. باور این که زندگی در کشوری سرشار از منابع طبیعی نیاز به سخت کوشی را مرتفع می سازد سبب شده همواره منتظر فرصت ها بنشینیم و انتظار داشته باشیم که دیگران شرایطی را برای پیشرفت ما فراهم آورند و این عادت و تفکر خلاف باورهای یک کارآفرین است.
یک کارآفرین در مسیر راه اندازی کسب و کار خود برنامه هایی را تدوین خواهد کرد که گاهی آن طور که تصور می کند پیش نخواهد رفت، لذا نیاز به تلاش و کوشش مضاعف برای رسیدن به راه حل ها و اصلاح مسیر پیدا می کند. اگر این خصوصیت در او ایجاد نشده باشد با اولین مشکل صحنه را خالی کرده و پروژه و ایده اش با شکست روبرو می شود. پس بسیار مهم است در مسیر کارآفرینی و حتی پیش از ورود به دنیای کسب و کار شخصی خود، خصوصیت سخت کوشی را در خود ایجاد نماییم.

با آرزوی " موفقیت بیشتر برای همه "
اوژن استوار
پنج شنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۴

برچسب‌ها:

سخت کوشی ,

کارگاه آموزشی ,

آموزش کسب و کار ,

آموزش کارآفرینی ,

سختکوشی ,

تلاش ,

استمرار در کار ,

سعی و تلاش ,

موفقیت ,

اوژن استوار ,

مشاوره کسب و کار ,

خلاقیت و نوآوری ,

تلاش و کوشش ,

شکست ,

کسب و کار شخصی ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

لطفا منتظر بمانید...