یکی از مشخصه های بسیار مهم یک کارآفرین "جسارت" است. بهتر است بگویم همه چیز با این حس شروع می شود که شما شجاعانه قصد انجام کاری را دارید، ایده ای در سر داشته و می‌خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید و با آن کسب و کار آینده ای زیبا برای خود و دیگران بسازید.
پس باید تعریف و باور درستی نسبت به مفهوم "جسارت" داشته باشید. متاسفانه گاهی این کلمه با معنای وارونه ای استفاده می شود مثلا آیا می شود گفت کسی که دزدی می کند از شهامت و جسارت بالایی برخوردار است ؟! یا کسی که با سرعت بالایی رانندگی می‌کند و جان و مال خود و دیگران را تهدید می کند، انسان جسوری است؟ مسلما خیر، معنای جسارت، پررویی و یا خودخواهی نیست. جسارت عمل شجاعانه ای است که با غلبه بر ترس و قبول ریسک کار و با نیت خیر صورت می گیرد. آدم های جسور تنها ضرر احتمالی ناشی از ریسکشان متوجه خودشان می شود نه دیگران.
اگر نگاهی عمیق به تصمیم جسورانه خود بکنید، یک تفکر ناب مبتنی بر عقل و خرد را خواهید یافت. به عبارتی دیگر بنیان جسارت بر اطلاع و دانستن است و بنیان پررویی و بی عقلی بر ندانستن!
راه اندازی یک کسب و کار جسارت می خواهد، مخصوصا زمانی که سرمایه کافی یا مسیر کار روشن نیست. شما یک ایده دارید و بازاری که همواره در حال تغییر و تحول است. بسیاری از نکات تولید محصول، ارائه خدمات ، بازاریابی، فروش، مدیریت منابع مالی و انسانی و ... را نمی داید. پس چه باید کرد، دست بر روی دست گذاشته و نظارگر دیگران باشیم؟ از شکست بترسیم و از جای خود تکان نخوریم؟
تمام لذت کارآفرینی همین حس است. جستجو و کشف، پیدا کردن راه حل ها، برنامه ریزی، اجرا، ارزیابی، اصلاح و باور به اینکه میتوانیم، حتی اگر بارها شکست بخوریم، باز می ایستیم و اینبار با کمک تجارب پیشین حرکت دیگری را انجام می دهیم تا به موفقیت برسیم و موفقیت بعدی و موفقیت بعدی ... زیرا برای این مسیر هیچ پایانی نیست ، رسیدنی در کار نیست فقط رفتن است.
تحقیق درباره ایده تان و مشورت با یک مشاور و متخصص به شما کمک می کند مسیر را بهتر شناخته و ریسک کار را کاهش دهید. اما در نهایت باید جسارت لازم را بدست آورید و هرآنچه که قلبتان می گوید را انجام دهید. اگر به پیام قلبتان گوش نکنید، مطمئنا بعدها پشیمان می‌شوید.

با آرزوی " موفقیت بیشتر برای همه "
اوژن استوار
شنبه - ۳ بهمن ۱۳۹۴

منتشر شده در کانال فریان آکادمی @faryanacademy
#جوان_امروز_جلسه_دهم #جسارت #کارآفرینی #موفقیت #آموزش #مشاوره #کسب_و_کار #فریان_اکادمی #اوژن_استوار

برچسب‌ها:

جوان امروز کسب دانش و ثروت ,

جسارت ,

کارآفرینی ,

آموزش ,

مشاوره ,

مشاور کسب و کار ,

مشاوره کسب وکار ,

اوژن استوار ,

اوژن ,

فریان آکادمی ,

مقالات کسب و کار ,

آموزش کسب و کار ,

مربی کارآفرینی ,

بیزینس ,

ریسک پذیری ,

شجاعت ,

موفقیت ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...