بعضی از وب مسترها فکر می‌کنند که باید به گوگل و دیگر موتورهای جستجو دستور بدهند که این صفحه را ایندکس کن یا ایندکس نکن. مسئله اینجاست که نفس اینکه ایندکس کن اشتباه است و گوگل آن را در نظر نمی‌گیرد و فقط به صفحاتی نگاه می‌کند که میگویند این صفحه را ایندکس نکن. به قول معروف همه صفحات ایندکس می‌شوند مگر آنکه عکس آن ثابت شود.بعضی اوقات مسئله از این فراتر است و در بعضی جاها به موتور جستجو میگویند فلان صفحه را ایندکس نکن و در یک جای دیگر میگویند همان صفحه را ایندکس کن. بیشتر این مورد در Robots.txt و Sitemap.xml و Meta Robots اتفاق می‌افتد.

بزرگ‌ترین اشتباه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو از نظر من این هست که بعد از چند وقت از اینکه از عمر سایت گذشت به فکر سئو افتاد و همه چیز را تغییر داد و در این تغییرات دستوراتی را اعمال کرد که همه چیز را دوگانه قرار دهد.قبل از اینکه بخواهید در سایتتان شروع به نوشتن کنید و قبل از اولین پست باید استراتژی سایت شما از نظر سئو مشخص شود و اگر قرار شد چیزی ایندکس شود تا پایان این مسئله باقی بماند و از طرفی هیچ مانعی در سر راه این مسئله نباشد و خصوصاً گوگل را بر سر دوراهی قرار ندهد.

در بسیاری از سایت‌ها مشاهده می‌شود که سایتی چیزی را که با ربوت تکست جلوی آن را گرفته در سایت مپ آن پست یا پست‌ها را می‌آورد و گوگل می‌ماند که باید به حرف کدام گوش دهد:

  1. سایت مپ که گفته این صفحه هم باید ایندکس شود یا
  2. ربوت تکست که گفته آن را ایندکس نکن.

این مسئله وقتی حادتر می‌شود که از سه جا دستوراتی کاملاً متناقض صادر شده باشد مثلاً:

  • sitemap میگوید ایندکس کن
  • robots میگوید ایندکس نکن
  • meta robots میگوید ایندکس کن
wp-2-500x370

بزرگ‌ترین اشتباه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو”>سئو از نظر من این هست که بعد از چند وقت از اینکه از عمر سایت گذشت به فکر سئو افتاد و همه چیز را تغییر داد و در این تغییرات دستوراتی را اعمال کرد که همه چیز را دوگانه قرار دهد.قبل از اینکه بخواهید در سایتتان شروع به نوشتن کنید و قبل از اولین پست باید استراتژی سایت شما از نظر سئو مشخص شود و اگر قرار شد چیزی ایندکس شود تا پایان این مسئله باقی بماند و از طرفی هیچ مانعی در سر راه این مسئله نباشد و خصوصاً گوگل را بر سر دوراهی قرار ندهد.
برچسب‌ها:

سئو ,

ایندکس کردن سایت ,

موتور های جستجو ,

گوگل ,

رتبه اول در گوگل ,

افزایش رتبه در گوگل ,

سئو سایت ,

آموزش سئو ,

نکات سئو ,

تبلیغات در اینترنت ,

تبلیغات اینترنتی ,

جذب بازدید کننده ,

افزایش بازدید کننده ,

مشاوره سئو ,

مشاوره کسب و کار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...