یکی از فعالیت های اجتماعی جالب توجه در نمایشگاه الکامپ امسال  کمپین #11 ایران بود که با همکاری خیریه رعد فعالیت خودش را شروع کرده بود و به 11% معلول در ایران اشاره داشت. یعنی از 80 میلیون جمعیت ایران حدود 8 میلیون و هشتصد هزار نفر معلول جسمی و ذهنی داریم. حال این معلولین کجا هستند؟! اکثر این عزیزان در اجتماع نیستند و این مشکل من و شماست! چرا که با ایجاد امکانات شهری معجزه نمی‌شود بلکه باید نگاه مردم به جایگاه معلولین تصحیح شود. اگر 11 درصد ایرانی‌ها بخواهند به حق خود یعنی حضور راحت‌تر در اجتماع برسند، نیاز به تغییر نگرش من و شما دارند. ما در این کمپین دنبال جواب این سوال هستیم که وظیفه‌مان در خصوص 11 درصد از هموطنان‌مان چیست؟


معلولیت ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید، بسیار نزدیکتر از آنچه که تصورش را بکنیم ... بی گمان پی گیری مجدانه مسائل پیش رو و باز کردن چتر حمایتی در همه عرصه ها برای این عزیزان، بهترین نوع حرمت گذاری به حقوق معلولان در جامعه خواهد بود.
سخن بالا به این معناست که در کنار کمک به افزایش آگاهی عمومی و فرهنگ سازی می توانیم در فعالیت های تجاری خود به جایگاه این عزیزان توجه نماییم. برای مثال فروشگاه بزرگ اینترنتی آمازون شرایط ویژه ای را برای خرید محصولات برای افراد معلول فراهم آورده تا بتوانند به صورت آنلاین به سفارش محصول خود بپردازند و یا سایت های فروش کتاب و ارائه کننده خدمات آموزشی محتوای خود را به صورت صوتی برای عزیزان نابینا تولید می نمایند.
شما نیز در این کمپین همراه ما شده و با انتشار این مطلب به افزایش آگاهی عمومی و بهبود شرایط برای معلولین عزیز کمک نمایید. همچنین ایده های خود را برای ما به نشانی 11iran@faryanacademy.com ارسال فرمایید.

با امید بهبود شرایط در آینده نزدیک ...

اوژن استوار

برچسب‌ها:

فعالیت های تجاری ,

فرهنگ سازی ,

آنلاین ,

جمعیت ایران ,

کمپین #11 ایران ,

نمایشگاه الکامپ ,

خیریه رعد ,

جایگاه معلولین ,

معلولیت ,

کمک به معلولین ,

معلولیت محدودیت نیست ,

فعالیت اجتماعی ,

آمار معلولین در ایران ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

لطفا منتظر بمانید...