نمایشگاه الکامپ امسال با استقبال قابل توجهی از سوی شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات روبرو شد به طوری که بیش از 500 شرکت برای حضور در نمایشگاه تقاضا دادند. اما فضای محدود موجود سبب شد امکان حضور همه این شرکت‌ها در الکامپ فراهم نشود و در نهایت حضور حدود  420 شرکت  قطعی شد. مسوولان نمایشگاه برای حل مشکل کمبود جا، با مدیران نمایشگاه دستاوردهای پژوهش که هم‌زمان با الکامپ برگزار می‌شود، به مذاکره پرداختند و یک سالن این نمایشگاه نیز به الکامپ اختصاص یافت. همچنین نزدیک به 80 شرکت نوپا (استارتاپ) نیز با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور فرصت یافته اند که با حضور در این نمایشگاه ضمن معرفی خود، زمینه های بالندگی و جلب سرمایه را هموار کنند.
در نهایت می‌توان به این نکته پرداخت که بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ در فضایی 22 هزار متر مربع برپا شده است.


در مقایسه با نمایشگاه سال گذشته (جز سالن 18 که مربوط به استارت آپ ها بود) اتفاق جدیدی نیافتاده و همان صف های طولانی دریافت سیم کارت رایگان ، قرعه کشی ، اهدای BMW ، مودم ، تبلت و ... مجدد تکرار شده بود و بیشتر از آنکه دستآورد جدیدی ارائه شود فضایی برای فروش ADSL ، وب سایت ( با همان تکنولوژی های سال پیش ) ، فلش مموری و ... بود. البته در این متن قصد ندارم نمایشگاه الکامپ ایران را با جیتکس دبی مقایسه کنم چرا که جیتکس یک نمایشگاه بین‌المللی است و الکامپ یک نمایشگاه داخلی در نمایشگاه جیتکس اغلب خدمات B TO B است و ارائه کارت اینترنت و فروش نرم‌افراز در آن نمی بینیم و تفاوت های بسیار دیگر ، اما با این وجود انتظار می‌رود همان فروش محصولات و خدمات با خلاقیت و جذابیت بیشتری ارائه شود. به هر حال در کنار تمام این کلیشه ها سالن 18 فضایی متفاوت را ایجاد کرده بود و برای جوانان و علاقمندان به کارآفرینی بسیار جذاب بود. ایده های جدید ، پروژه های نو ، کسب و کارهایی که امید بسیاری به آینده خود دارند و غرفه دارانی که با انرژی ایده و کسب و کار خود را شرح می دادند سبب می شد زمان بسیاری را در این سالن سپری کنید.
پروژه ها متنوع بود ، شخصی داروخانه مجازی راه اندازی کرده بود و محصولات آرایشی و بهداشتی را آنلاین عرضه می کرد، فرد دیگری سیستم مشاوره روانشناسی آنلاین راه اندازی کرده بود، مجموعه ای به دریافت سفارش آنلاین چاپ بر روی ماگ و تی شرت و ... آن هم به صورت سه بعدی اقدام کرده بود که در نوع خود بی نظیر و حرفه ای بود. مجموعه دیگری حدود 400 هتل را در لیست داشت و اپلیکیشنی جهت رزرو آنلاین هتل منتشر کرده بود. گروهی سیستم اشتراک فایلی را تولید کرده بود که کاربران می توانند از طریق آن به فروش محتوا بپردازند و در نهایت سیستم های فروش بسیار که هر کدام با افزودن خصوصیات جدیدی به فروشگاه خود سعی بر جذب مشتری داشتند. برای تمامی عزیزان و استارتاپ ها آرزوی موفقیت روزافزون دارم و امیدوارم با صبر و تلاش هوشمندانه به هدف خود برسند.
در میان غرفه ها مجموعه ای به ارائه خدمات ویژه به معلولین در حوزه آی تی اقدام کرده بود قصد دارم در مطلب بعدی درباره فعالیت آنها بنویسم شاید برای شما که صاحب کسب وکاری آنلاین هستید جالب باشد ...

اوژن استوار
پنج شنبه - ۲۶ آذر ۱۳۹۴
#الکامپ #استارتاپ #گزارش #اوژن_استوار

برچسب‌ها:

گزارش اختصاصی نمایشگاه الکامپ ,

نمایشگاه الکامپ94 ,

نمایشگاه الکامپ ,

نمایشگاه بین المللی ,

نمایشگاه کامپیوتر ,

کامپیوتر و الکترونیک ,

تازه های فناوری ,

الکامپ 2015 ,

شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ,

کارت اینترنت ,

فروش نرم‌افراز ,

جیتکس ,

جیتکس دبی ,

مشاوره روانشناسی آنلاین ,

محصولات آرایشی و بهداشتی ,

سفارش آنلاین ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

لطفا منتظر بمانید...