8.تنبلی و مسامحه
امروز و فردا کردن یکی از علل مهم شکست و ناکامی است. این کیفیت به گونه ای در همه وجود دارد؛ در کمین ایستاده تا موفقیت را از اشخاص برباید. اغلب ما در زندگی از آن رو شکست می خوریم زیرا در انتظار رسیدن « زمان مناسب » هستیم.
9.نداشتن مداومت و پشتکار
اغلب ما آغازگرهای خوبی هستیم اما تمام کننده های خوبی نیستیم . از آن گذشته بسیاری از اشخاص با مشاهده نخستین نشانه های شکست و ناکامی دست از کار می کشند و این در حالی است که جایگزینی برای مداومت و پشتکار وجود ندارد.
10.شخصیت منفی
کسی که با دید منفی به اشخاص و امور نگاه می کند شانسی برای موفقیت ندارد. موفقیت با کاربرد و اعمال قدرت حاصل می شود و قدرت نیز ناشی از تلاشهای تعاونی سایرین است. شخصیت منفی همکاری را جلب نمی کند.
11.کنترل نکردن امیال جنسی
نیروی جنسی محرکی قدرتمند است که اشخاص را به عمل تشویق می کند و از آنجایی که این یکی از قدرتمند ترین هیجانات انسانی است باید آن را کنترل نمود و در مسیر درست هدایت کرد.
12.میل کنترل نشده برای دستیابی به چیزی در ازاء هیچ چیز
می به قمار میلیونها نفر را به شکست و نومیدی سوق داده است. شاهد مثال جالب این موقعیت فروپاشی بازار اوراق بهادار وال استریت بود که در جریان آن میلیونها نفر برای ثروتمند شدن دست به قمار زدند و ناکام ماندند.
13.نداشتن عزم راسخ در تصمیم گیری
اشخاص موفق به راحتی تصمیم می گیرند و در تجدید نظرهایشان تانی به خرج می دهند اشخاصی که در تصمیم گیری کند عمل می کنند و مرتب از تصمیمات خود تجدید نظر می نمایند اغلب در شمار ناموفق ها هستند .
14.هراسهای 6 گانه
درباره هراسهای 6 گانه در مطلب های بعدی صحبت خواهیم کرد. برای ارائه موثر خدمات خود باید بر این هراسها غلبه کنید.
15.انتخاب همسر نامناسب
انتخاب همسر نامناسب یکی از دلایل عمده ناکامی است . ازدواج میان اشخاص ارتباط صمیمانه ایجاد می کند. اگر این ارتباط هماهنگ نباشد امکان شکست زیاد است. از آن گذشته این شکست اغلب با ناخوشایندی و ناخرسندی همراه است. شکستهای ناشی از ازدواجهای نامناسب همۀ نشانه های الهام و اشتیاق را در انسان می کشد.
16. احتیاط بیش از اندازه
کسی که به دلیل احتیاط بیش از اندازه دست به کار نمی شود، به اجبار پس مانده ها و باقیمانده های دیگران را نصیب می برد. احتیاط بیش از اندازه به همان اندازه بی احتیاطی بد است. باید در برابر این دو افراط و تفریط ایستاد . زندگی پر از فرصتهای مناسب است.
17. انتخاب همکاران اشتباه
این یکی از دلایل عمده شکست در فعالیتهای اقتصادی است. هنگام ارائه خدمات شخص باید کارفرمای بسیار مناسبی انتخاب شود. کارفرمایی الهام بخش که از فراست لازم برخوردار باشد. کسی را برای همکاری انتخاب کنید که ارزش همکاری را داشته باشد.

ادامه دارد ...

برچسب‌ها:

عواملی که باعث شکست می شوند ,

نومیدی ,

شکست ,

عزم ,

تصمیم گیری ,

انتخاب همسر نامناسب ,

احتیاط ,

همکاران ,

نیروی جنسی ,

امیال جنسی ,

قمار ,

شخصیت منفی ,

انرژی منفی ,

انرژی مثبت ,

تنبلی ,

اوژن استوار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...