« اگر اراده ای باشد راهی وجود دارد » این سخن معلم و روحانی بزرگ فرانک گونزالس است.
وقتی دکتر گونزالس به کالج می رفت در نظام آموزشی اشتباهات و مشکلات فراوانی را احساس کرد. او تصمیم گرفت کالج جدیدی بنا نهد تا مشکلات سیستم آموزشی فعلی را نداشته باشد. او برای اجرای برنامۀ خود به یک میلیون دلار احتیاج داشت . چگونه می توانست به این پول دست یابد ؟
می توانست تسلیم شود و بگوید نظریه من جالب است اما با آن کاری نمی توانم انجام دهم زیرا هرگز نمی توانم این یک میلیون دلار را تدارک ببینم. اگر خیلیها جای او بودند چنین کاری می کردند اما نظر دکتر گونزالس چیزی دیگر بود. او می گوید : « شنبه بعد از ظهری در اتاقم نشسته بودم و به این فکر می کردم که چگونه می توانم برای اجرای برنامه ام این پول را تهیه کنم. مدت حدود دو سال فکر کرده بودم اما جز اندیشیدن کار دیگری صورت نداده بودم.» زمان عمل فرا رسیده بود. تصمیم گرفتم که این پول را در مدت یک هفته تهیه کنم . چگونه؟ این برایم مهم نبود. مهم این بود که این پول را در این مدت تهیه کنم. احساسی از تصمیم و قوت قلب بر من حاکم شد. این احساس را قبلاً تجربه نکرده بودم. به روزنامه ها زنگ زدم و به آنها گفتم که در مراسم عبادت فردا دربارۀ « اگر یک میلیون دلار داشتم چه می کردم » حرف خواهم زد. سپس سخنرانی را آماده کردم اما فردای ان روز فراموش کردم متن سخنرانی را با خود ببرم. در شروع سخنرانی چشمانم را بستم و نه تنها با حاضرین در مجلس، بلکه با خداوند حرف زدم. گفتم که اگر یک میلیون دلار می داشتم با آن یک موسسه بزرگ آموزشی دایر میکردم تا دانشجویان در آن درس بخوانند و علم بیاموزند و ذهن خود را پرورش دهند.
در پایان سخنرانی، مردی از جای خود برخواست، به سوی میز او آمد. نمی دانستم که چه هدفی دارد. گفت « آقای کشیش، سخنرانی شما را شنیدم، مطلب به دلم نشست. تردیدی ندارم که اگر یک میلیون دلار را داشته باشید هر کاری را که بخواهید می توانید بکنید. برای اینکه این اعتقاد را ثابت کنم، فردا صبح به دفتر من بیایید تا این یک میلیون دلار را به شما بدهم. اسم من فیلیپ آرمور است »
گونزالس جوان به دفتر آقای آرمور رفت. یک میلیون دلار انتظارش را می کشید . او با این پول موسسه تکنولوژی آرمور را بنیاد گذاشت که امروزه « موسسه تکنولوژی ایلی نویز » نامیده می شود.
برای رسیدن به ثروت به طور قطعی تصمیم خود را بگیرید. راستی اگر شما یک میلیارد تومان داشتید چه می‌کردید؟

برچسب‌ها:

اگر یک میلیارد داشتید چه می کردید؟ ,

اراده ,

پشتکار ,

تصمیم گیری ,

موفقیت ,

موفق ,

باور ,

نظام باور ,

تفکر مثبت ,

انرژی مثبت ,

انگیزش ,

انگیزه ,

آموزش کسب و کار ,

تصمیم قاطع ,

اوژن استوار ,

مشاوره و آموزش ,

ثروتمندترین ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...