هر شب با هم متنی کوتاه را برای رسیدن به موفقیت و ثروت می خوانیم ، لطفا مطالب را منظم مطالعه کنید تا مفاهیم به طور کامل منتقل شوند.
ما با دو نوع دانش عمومی و تخصصی روبرو هستیم . دانش عمومی ، بدون توجه به اندازه و تنوع آن نقش چندانی در تحصیل ثروت بازی نمی کند. دانشکده ها در دانشگاههای بزرگ در مجموع همۀ دانشهای بشری را در خود نگاهداری می کنند با این حال اغلب اساتید دانشگاهها از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند.
دانش به خودی خود اسباب تنعم نمی شود مگر آنکه به کمک برنامه های عملی مشخص این دانش سازمان بگیرد و به سمت هدف قطعی کسب درآمد هدایت شود. بی توجهی به این حقیقت علت سردرگمی میلیونها نفر انسانی بوده است که گمان می کنند « دانش قدرت است » . هرگز چنین چیزی نیست. دانش در نهایت قدرتی بالقوه است و تنها زمانی به قدرت بالفعل تبدیل می شود که آن را به شکل برنامه ای قطعی در راستای هدفی معین هدایت کنیم.
در واقع این همان حلقه گم شده است که در تمام نظامات آموزشی آن را می یابیم . می بینیم که موسسات آموزشی در آموزشهای خود در این باره که چگونه سازمان بگیرند و از دانش خود استفاده کنند ناکام می مانند.
بسیاری به اشتباه گمان می کنند که چون هنری فورد آموزش رسمی چندانی ندیده بود به آموزش اعتقادی نداشت. کسانی که این اشتباه را می کنند متوجه معنای « آموزش » نیستند. کلمه آموزش در زبان انگلیسی از یک کلمه لاتین اقتباس شده که مفهوم اعتلا از درون را تداعی می کند.
انسان تحصیل کرده لزوماً کسی نیست که دانش عمومی و تخصصی زیاد دارد. انسان تحصیل کرده کسی است که ذهنش را وسعت بخشیده و به کمک آن می تواند به خواسته خود برسد؛ می تواند بی آنکه حقوق دیگران را زیر پا بگذارد به آنچه می خواهد دست یابد.

برچسب‌ها:

ثروت ,

ثروتمند ,

کسب ثروت ,

کسب درآمد ,

کسب و کار ,

مشاوره ,

مشاور ,

مشاور کسب و کار ,

مشاوره کسب و کار ,

راه اندازی کار ,

آموزش ,

کارآفرینی ,

بیزینس ,

اوژن استوار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...