رویا از بی تفاوتی ، تنبلی ، یا نداشتن الهام و آرزو ناشی نمی شود. توجه داشته باشید همه کسانی که در زندگی موفق می شوند ، ممکن است در شروع با دشواری روبرو باشند . ممکن است مجبور باشند به تلاشی نومید کننده دست بزنند ، باید شداید و مشکلات را هموار کنند تا به هدف خود برسند .
نقطه عطف موفقیت از لحظات بحران شروع می شود .
جان بانیان ، قطعه ادبی مذهبی « پیشرفت زائر »را وقتی نوشت که او را به جرم باورهای مذهبی اش به زندان انداختند و مجازات کردند .
اُ هنری ، وقتی از نبوغ ذهنی خود آگاه شد که در سلول زندان شهر کلمبوس اوهایو به سر می برد . او مجبور بود که از قوۀ تخیل خود استفاده کند . در این زندان بود که به جای آنکه خود را مجرمی نگون بخت ببیند ، نویسنده ای بزرگ یافت .
چارلز دیکنس ، تحت تاثیر تراژدی نخستین عشق زندگی خود بود که تالم ناشی از آن تا اعماق وجودش نفوذ کرده بود . اما این ذهنیت آفریننده یکی از بزرگترین نویسندگان روی زمین شد . تحت تاثیر این تراژدی « دیوید کاپرفیلد » را نوشت و آنگاه به نگارش آثار دیگری پرداخت تا خوانندگان آثارش خود را در دنیای بهتری بیابند.
هلن کلر ، چند روز پس از تولد ناشنوا ، نابینا و لال شد . به رغم این همه بد بیاری او در تاریخ نام خود را در جمع اشخاص شهیر جای داد. هلن کلر ثابت کرد اگر کسی خود را شکست خورده نپندارد ، در شمار شکست خورگان قرار نمی گیرد .
رابرت برنز ، بی سواد بود و در فقر زندگی می کرد. اغلب اوقات خود را در میکده ها در مستی می گذراند ، اما او به دنیای بهتری رسید زیرا در شعر و شاعری افکاری زیبا داشت . این گونه خاری را کند و جای آنرا گل سرخی کاشت.
بتهون ناشنوا بود ، میلتون نابینا بود ، اما نام این اشخاص تا زمانی که دنیا باقیست بر زبانها باقی خواهد ماند زیرا آنها در ذهن خود رویایی دیدند و آن را جامۀ حقیقت پوشاندند.
توجه داشته باشید که میان خواستن و آماده دریافت آن بودن تفاوتی وجود دارد . بدانیم هیچ کسی برای رسیدن به آن آماده نیست ، مگر باور داشته باشد که می تواند آن را به دست آورد . ذهن باید در شرایط باور باشد . امید و آرزوی تنها کافی نیست . داشتن ذهنیت باز شرط لازم باور است. کسانی که ذهن خود را می بندند با حقیقت، شجاعت و باور غریبه می مانند.
توجه داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت و تنعم به تلاش بیش از قبول فقر و فلاکت نیاز نداریم. هر قدر در زندگی بخواهیم و توقع داشته باشیم همان اندازه به دست می آوریم . توقع زیاد یا کم داشتن تفاوت فکری چندانی ایجاد نمی کند.
منبع : کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید.

برچسب‌ها:

بیاندیشید و ثروتمند شوید ,

چگونه به رویای خود جامه عمل بپوشانیم ,

تفکر مثبت ,

مثبت اندیشی ,

جملات انرژی بخش ,

داستان زندگی بزرگان ,

نکات مدیریتی ,

موفقیت در کار ,

مشاوره کار ,

مشاوره کسب و کار ,

مشاوره راه اندازی کسب و کار ,

موفقیت ,

آموزش ,

اوژن استوار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...