ما که در مسابقه رسیدن به ثروت شرکت کرده ایم باید بدانیم در دنیایی که در آن زندگی می کنیم به نقطه نظرهای جدید ، روشهای بدیع ، رهبران و مخترعین و روشهای آموزش جدید ، به روشهای بدیع بازاریابی به کتب و ادبیات جدید ، به برنامه های متحول تلویزیونی و فیلمهای سینمایی جدید احتیاج داریم. با این حال توجه داشته باشید که از همه اینها مهمتر داشتن هدف مشخص و قطعی است . باید این را خواست و آن را به میلی وسواس گونه تبدیل نمود. در عین حال ما که می خواهیم ثروت انباشت کنیم باید توجه داشته باشیم که رهبران حقیقی دنیا توانسته اند از نیروی فرصت مناسبی که برایشان پیشامد کرده به خوبی استفاده کنند و این نیروها یا تکانش فکری را در شهرها ، آسمان خراشها ، کارخانه ها ، هواپیماها ، اتومبیل ها و هر جایی که زندگی را ساده تر کند تبدیل کنند.
در کار برنامه ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. باید با موفقهای روزگار و دوران گذشته خود آشنا شوید . باید با زندگی کسانی آشنا شوید که رویای آنچه را که ارزشمند است به دنیای ما ارزانی داشته است ؛ به من و شما امکان داده است تا استعدادهای خود را بروز دهیم.
اگر کاری که می خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید ، قدمی به پیش بگذارید و رویای خود را جامۀ عمل بپوشانید . هرگز به گفته های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتاً شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست با خود بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.
توماس ادیسون ساختن لامپ را در رویای خود داشت. می خواست لامپی بسازد که با برق روشن شود . او مصمم شد که به رویایش جامۀ عمل بپوشاند و با آنکه بیش از هزار بار شکست خورد ، آنقدر ایستاد تا موفق گردید.
ولان ، در رویای ایجاد سیگار فروشیهای زنجیره ای بود . او نیز رویایش را جامۀ عمل پوشاند به طوری که امروزه « فروشگاههای سیگار متحد » برخی از بهترین مناطق فروشگاهی آمریکا را به خود اختصاص داده است .
برادران رایت ، در رویای ساختن ماشینی بودند که در هوا پرواز کند . حالا هر کس در هر جای دنیا می داند که آنها  رویایشان را به حقیقت پیوند دادند.
مارکونی ، در رویای ایجاد نظامی بود که بدون سیم و به کمک امواج پیامهای رادیویی مخابره کند . امروزه مصداق یافتن رویای او را می توانید در فروشگاههای فروش رادیو و تلویزیون مشاهده کنید . شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید دوستان مارکونی به سلامت فکری او تردید کردند ، او را به بیمارستان روانی فرستادند. زیرا او معتقد بود به اصلی دست یافته که می تواند به کمک آن پیامها را بدون استفاده از سیم ، به شکل امواج مخابره کند .
صاحبان رویا در روزگار ما چیزی کمتر از اینها ندارند. دنیا پر از فرصتهای مناسبی است که رویاگران گذشته هرگز از آن اطلاع نداشتند.

برچسب‌ها:

قدرت ذهن ,

باورها ,

تفکر ,

نگرش ,

بینش ,

ادیسون ,

داستان بزرگان ,

زندگینامه ,

انگیزه ,

انگیزش ,

جملات انگیزشی ,

موفقیت ها و شکست ها ,

پشتکار ,

کارآفرینی ,

مشاوره کسب و کار ,

آموزش کسب و کار ,

اوژن استوار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...