هرچند همه به دنبال پول هستند و آنرا برای گذران زندگی لازم می دانند اما بسیاری بر این باورند که پول چیز خوبی نیست. آنها حتی از داشتن پول زیاد احساس گناه می کنند. بعضی عقیده دارند که پول مسبب تمام جنایات و قتل هاست. عده دیگری فقر و نداری را به معنویت ربط می دهند.

آنها معتقدند که در این دنیا باید سختی و رنج های زیادی متحمل شد, رفاه و آسایش متعلق به دنیای دیگر است. اما این افکار و عقاید بر خلاف اراده الهی است. خداوند دوست ندارد ما فقیر و بی چیز باشیم. فقر جزئی از سرنوشت ما نیست بلکه حاصل باورهای فقیرانه ماست.

(( ما فقیر هستم اما مسبب آن خداوند نیست )) خدا به ثروت و نعمت نزدیکتر است تا فقر و تنگدستی , یکی از مذهبی ترین دستورات ثروتمند شدن است. پول میوه ممنوعه نیست, پول چرک کف دست نیست. پول (( تجلی رحمت الهی است )) در دنیایی که خداوند همه چیز را برای ما آفریده ابر و باد و ماه و خورشید و فلک را در اختیار ما گذاشته وما را برخوردار از توانایی های لازم برای ساختن زندگی توام با رفاه و آسایش و لذت بردن از ثروت های خدادادی کرده است فقر نه تنها مایه افتخار و ایمان نیست بلکه جزء بزرگترین گناهان است و ما روزی به خاطر نداری و بی پولی هایمان و رنج های ناشی از آن مورد مواخذه قرار خواهیم گرفت.

جرج کلاسون:
عظمت ما به عنوان یک ملت بستگی به وضعیت مالی هر یک از ما به عنوان فرد دارد.

در آیین اسلام، درآمدهای مشروع و کسب و کار و اموال حلال، جایگاه ویژه ای داشته و قرآن مجید آن را مایه قوام و هستی شخص و جامعه و مایه زینت و آرامش در زندگی این دنیا می خواند؛ آنجا که می فرماید: ولاتوتواالسفهاء اموالکم التی جعل الله لکم قیاما... و در جای دیگری می فرماید: المال و البنون زینه الحیاه الدنیا... . قرآن افراد متمکن را که از طریق مشروع اموالی به دست آورده اند، افراد خوب معرفی می کند و اساسا داشتن مال و تمکن مادی را نوعی امداد الهی به حساب آورده و عنایت و تفضل معبود را در حق بندگان خدا بیان می کند.

انسان موجودی اجتماعی است. هیچ انسانی بدون دیگران قادر به ادامه ی حیات و تکامل نیست. برای اثبات این امر این طور بیان می کنم که حیوان و انسان برای ادامه حیات از نظر مادی و جسمانی به چهار عامل خوراک، پوشاک، مسکن و سلاح (برای حفاظت از عوامل تهدید کننده محیط) نیازمندند که این چهار عامل برای حیوان در دنیا مهیا شده. به عبارت دیگه حیوان طوری خلق شده که برای تامین این نیاز ها، تلاش ویژه ای نباید بکند. برای مثال خوراک او در طبیعت آماده است، پوشاک او نیز همان طوری که خلق شده است مناسب است مثلا یکی پوستی ضخیم دارد، دیگری بدنش پوشیده از پر است، خلاصه نیاز به بالاپوشی غیر از آنچه هست ندارد. مسکن آنها نیز در طبیعت مهیاست حتی آنان که نیاز به لانه سازی دارند مثل پرندگان و یا ساختمان خاصی می سازند مثل موریانه ها و زنبورها، مصالحشان در طبیعت مهیاست و روش ساخت را به طور غریزی می دانند. اما برای انسان هیچ یک از این نیاز ها مهیا نیست. مثلا او برای تهیه نان که ساده ترین ماده خوراکی است باید زمین را آماده کند، بذر بپاشد و نهایتا مراحل کاشت، داشت و برداشت را در طی زمانی نسبتا طولانی بگذراند تا به گندم دست یابد و آن گندم را در کارخانه آرد کند و آرد را در نانوایی به نان تبدیل کند. اگر انسان بخواهد به تنهایی به همه‌ی امور بپردازد یکسال طول خواهد کشید. در حالی که هنوز به نیاز های دیگر خود نرسیده است. لذا انسان به تنهایی قادر به ادامه حیات نیست و لازم است عده ای دور هم جمع شده و هر یک به کاری مشغول شده بتوانند نیاز های عمومی جامعه را تامین نمایند.

یعنی در مثال فوق تولید کننده گندم مازاد تولید خود را عرضه کند و سایر نیازهایش را تامین کند که این امر به ایجاد روابط اقتصادی بین اعضای جامعه منجر می گردد. انسان از طریق کسب موفقیت در کار علاوه بر تامین نیازهای مادی، نیاز پیوندجویی، تعلق اجتماعی و عزت نفس خود را برآورده می‌کند.

رسیدن به موفقیت ساده نخواهد بود، در این مسیر ممکن است بارها به نتیجه مطلوب نرسیده و مجبور به اصلاح مسیر کاری خود شویم. عده ای مسیر کارمندی و  برخی دیگر کارآفرینی را انتخاب می کنند ، انتخاب حرفه ای مناسب که ما را به موفقیت مادی و معنوی برساند دغدغه بسیاری بوده و هست، در این میان پیشرفت علم و صنعت و دگرگونی های دائم دنیای مشاغل و ازسوی دیگر بالا رفتن میزان فارغ التحصیلان و جویندگان کار، تصمیم‌گیری و انتخاب شغل را امری دشوار کرده و باعث شکل گیری رقابتی بین کارجویان برای به دست آوردن فرصت های شغلی شده است.

در این آشفته بازار افرادی که شناخت بهتری نسبت به بازار دارند ، مهارت های کاریابی را بهتر بکار بگیرند، از دانش و مهارت بیشتری بر خوردار باشند و روابط موثرتری را ایجاد کرده باشند مسلما در به دست آوردن فرصت های شغلی موفق تر خواهند بود.

مهارت های کاریابی شامل مجموعه مهارت هایی است که به افراد درجستجوی کار مناسب در حداقل زمان کمك می کند. این مهارت ها اطلاعاتی را درباره ی بازار مشاغل در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید علایق خود را با نیاز بازار کار هماهنگ سازید. شما باید روش آماده کردن خلاصه سوابق شغلی ( رزومه )، آماده شدن برای مصاحبه‌های را بیاموزید و تجربه لازم را کسب نمایید.

آکادمی فریان با هدف اموزش مهارت های کاریابی به کارجویان کارگاهی را با عنوان " کسب مهارت های لازم جهت ورود به بازار کار " آماده کرده است که در تاریخ 17 مهر ماه برگزار می گردد.

در این کارگاه با بررسی وضعیت بازار، روش های کاریابی، تکنیک ها و نکات یک مصاحبه شغلی، نحوه نگارش رزومه و آشنایی با قوانین کار به شما کمک خواهیم کرد تا به شغل مناسب و میزان درآمد دلخواه‌تان دست یابید.
در ادامه نکاتی که به عنوان یک کارمند باید رعایت نمایید تا به پیشرفت شغلی دست یافته، ترفیع شغلی بگیرید و درآمدتان افزایش یابد بررسی و آموزش داده خواهد شد.

توضیحات بیشتر

در برنامه بعد به تفاوت های میان کارمندی و کارآفرینی و مزایا و معایب هر یک خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

اوژن استوار

 

این برنامه را به صورت آنلاین گوش دهید.
برچسب‌ها:

کاریابی ,

فرصت شغلی ,

حقوق بالا ,

استخدام شوید ,

شرکت های معتبر ,

نیروی کاری ,

نحوه نوشتن رزومه ,

آموزش مهارت های شغلی ,

کارمند ,

قوانین کار ,

کسب و کار ,

مشاوره شغلی ,

مشاوره استخدام ,

اوژن استوار ,

اوژن استوار
نویسنده: اوژن استوار
متخصص دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین
موسس اولین ساختمان پزشکان آنلاین در ایران
مدیر مجموعه کسب و کارهای فریان
مشاهده رزومه

مطالب پیشین

لطفا برای ارسال نظرات و سوالات خود، ابتدا وارد سایت شوید.

اشتراک رایگان ماهنامه‌ی فریان آکادمی

تازه ها

اینستاگرام کسب و کار اینستاگرام کسب و کار
لطفا منتظر بمانید...